ul. Kowalska nr. 4 ,20-115 Lublin

Zarząd i Dyrekcja

Organem prowadzącym Liceum Śródziemnomorskie jest „Prosperidad” sp. z o.o.

Dyrektor
Andrzej Cywinski – dyrektor Śródziemnomorskiego Liceum Ogólnokształcącego, nauczyciel matematyki, informatyki i techniki

Z wykształcenia inżynier, nauczyciel z zamiłowania. Wieloletni dyrektor Gimnazjum im. Wincentego Pola, obecnie także dyrektor Niepublicznej Szkoły Podstawowej, Przedszkola oraz Żłobka-Akademia Malucha w Radawczyku Drugim.
Nauczyciel dyplomowany z 25-letnim stażem, egzaminator i ekspert na ścieżce awansu zawodowego. Koordynator licznych projektów wymian młodzieżowych, pomysłodawca projektów EFS, realizator projektów krajowych i międzynarodowych.
Jego pedagogiczny talent, zdolności menadżerskie i organizatorskie zostały docenione wieloma nagrodami MEN i Kuratora Oświaty. Swoimi działaniami i sukcesami dzielił się z innymi jako gość radiowych audycji i bohater artykułów prasowych o zasięgu lokalnym i ogólnopolskim.
Swój czas oddaje tym, którzy poszukują wiedzy, nauki i autorytetów, wielokrotnie inspirując młodych ludzi (u których niezwykle ceni wierność własnym przekonaniom) do podejmowania twórczych i niebanalnych wyzwań.
W chwilach wolnych od pracy (gdy już się zdarza) wędruje po górach, spaceruje po nadmorskich plażach. Zimą przyjaźni się z nartami, latem rowerem pokonuje dziesiątki kilometrów. Szczególną miłością darzy kolarstwo, a pasję do tego sportu zaszczepił swoim dzieciom i wielu młodym ludziom.
Bywa,że zagląda do Piwnicy pod Baranami, uwielbia filozofię i psychologię, a czasem cytuje Hamleta. Choć trzeba przyznać, że w przypadku pana Dyrektora odpowiedź na słynne pytanie zdecydowanie brzmi: Być.

Wicedyrektor
Robert Sędzielewski – wicedyrektor szkoły, nauczyciel matematyki i przyrody

Do Lublina przywędrował z Gdyni. Jest absolwentem Filozofii Przyrody Nieożywionej (KUL) oraz studiów podyplomowych z nauczania matematyki (UW). Egzaminator maturalny, a z zamiłowania i wykształcenia – matematyk od 30 lat. Przez 11 lat był dyrektorem Gimnazjum i Liceum Śródziemnomorskiego w Lublinie. To, co interesuje go najbardziej to praktyczna i teoretyczna strona współczesnych koncepcji wychowania, a obok tego logika, metodologia i filozofia nauki. Szczególnie bliska jest mu ewangelizacja młodzieży w duchu Soboru Watykańskiego II. Dobrze wie, jak wyglądał wiek XX w teatrze, muzyce, literaturze i sztuce. Czas wolny pan Robert przeznacza przede wszystkim na wycieczki krajoznawcze – nie tylko relacji Lublin – Gdynia.

Wicedyrektor
Justyna Olik-Nowaczek – wicedyrektor szkoły, nauczyciel języka hiszpańskiego

Absolwentka filologii iberyjskiej (UMCS), ale swoje ślady zostawiła również na Uniwersytecie w Valladolid i Uniwersytecie Rey Juan Carlos w Madrycie.
Pasjonuje ją kultura krajów Półwyspu Iberyjskiego oraz Ameryki Centralnej i Południowej, a swoją wiedzą na ich temat chętnie dzieli się z innymi. Na szkolnych korytarzach Śródziemia można spotkać ją ubraną w stroje hiszpańskie czy latynoskie, zawsze w towarzystwie rekwizytów z różnych krajów i… alpak, które uwielbia. Mistrzyni barwnych prezentacji multimedialnych, niezrównana organizatorka niebanalnych wydarzeń, a to wszystko oczywiście w śródziemnomorskich klimatach. Siedem lat spędziła w Zespole Tańca Ludowego (UMCS), do którego często wraca. Podziwia kataloński folklor w sztuce Joana Miro, nieoczywistosci Pabla Picassa i biomorficzne eksperymenty architektoniczne Gaudiego. Z panią Justyną uda się wszystko – zwiedzanie krajów hiszpańskojęzycznych, szaleństwa z alpakami, a może nawet i pogłaskanie (choćby tylko wirtualnie) komody-owcy 🙂